Velikonoční jarmark na Toulcově dvoře

Nejbližší akce


O nás


Od podzimu 2002 působila muzika Modřenec při ZUŠ Adolfa Voborského v Praze 4 Modřanech.

Od září 2007 je soubor rozdělen na starší a mladší muziku a od roku 2008 máme i malé tanečníky převážně předškolního věku.

V červnu 2010 soubor Modřenec ukončil své působení na ZUŠ Adolfa Voborského a dále pokračuje v činnosti v rámci občanského sdružení ModřenecProtože Praha není právě tradičním folklorním regionem, má muzika ve svém repertoáru lidové písně z celých Čech. Malí tanečníci vystupují s pásmy dětských tanců, říkadel a her

Pravidelně vystupujeme na mezinárodních folklorních festivalech Mělnický vrkoč, Tuchlovická pouť, Pražský Jarmark, Setkání lidových muzik na Vltavské, vánočním festivalu na Pražském hradě,na velikonočních a vánočních trzích na Staroměstském náměstí, při slavnostech na Toulcově dvoře, na Dětské Folklorní Zahradě v Praze 8 Ďáblicích a při dalších příležitostech po celé republice. Děti ze souboru se každoročně úspěšně zúčastňují celostátní soutěže Zpěváčků lidových písní.

V červnu 2005 se náš soubor úspěšně prezentoval na Mezinárodním dni hudby (La Festa Europea della Musica a Cervia) v italském městě Cervia, v červenci 2006 zamířil na dětský Festival umění do Bulharska a v roce 2010 na mezinárodní festival do Polska.

V listopadu 2007 jsme pokřtili cédéčko při slavnostním koncertě k 5. výročí založení muziky.

Další informace můžete získat u vedoucí souboru paní Evy Špačkové na telefonu 602 130 682 nebo v sekci Kontakty. Termíny nejbližších vystoupení najdete zde.